Jacek Grekow TRIO

TRIO Grekow - Peev - Tsvyatkov

TRIO Grekow - Peev - Tsvyatkov to polsko-bułgarskie zestawienie akordeonu, gadułki, i gitary tworzące oryginalne brzmienie muzyki ethno-jazzowej. Zespół czerpie z muzyki bałkańskiej, klasyki i jazzu przez co kreuje nową mieszankę stylów i barw.

Autorem projektu jest Jacek Grekow, który zaprosił do współpracy jednych z najlepszych ethno-jazzowych muzyków bułgarskich Peyo Peeva i Hristiyan Tsvyatkov.

Muzycy

Jacek Grekow – akordeon

Peyo Peev – gadułka

Hristiyan Tsvyatkov – gitara

Trio Jacek Grekow Peev Tsvyatkov

O muzykach

Jacek Grekow jest akordeonistą od lat zafascynowanym kulturą bałkańską. Ukończył Konserwatorium Wiedeńskie i Akademię Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Multiinstrumentalista grający również na bułgarskich instrumentach ludowych jak kaval i gajda. Współtwórca zespołu muzycznego Sarakina, łączącego muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Współautor 8 albumów płytowych, w których brał udział jako kompozytor, aranżer i wykonawca.

Peyo Peev jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.

Hristiyan Tsvyatkov jest jednym z najlepszych muzyków w Bułgarii grających na gitarze i ludowym instrumencie strunowym tambura. Ukończył studia w Sofijskim Uniwersytecie "St Kliment Ohridski", a obecnie gra na tamburze w Państwowym Ludowym Zespole “Philip Koutev”. Występował z takimi znanymi artystami jak Theodossi Spassov, Stoyan Yankoulov, Juan Sebastian Garcia-Herreros i wieloma innymi. Koncertował w Austrii, Belgii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i USA.

CD TRIO Grekow Peev Tsvyatkov

Jacek Grekow Trio

[[SARAKINA - Balkan Band]]

Copyright © 2012- Jacek Grekow